Založ si blog

Tajný sen športového fanúšika: podpora klubu nákupom základných potravín a potrieb ♥️🖤

Túto myšlienku mám už dávnejšie. Teraz ju oprášim kvôli ťažkým časom v športe. Možno sa jej niekto chytí, najlepšie p. Drobný a p. Citrón 😊. Príklad dám opäť na hokeji a ich reklamnému partnerovi K-Land, ale určite sa to dá aplikovať pri všetkých športoch a reťazcoch. Dôležité je mať dobrú fanúšikovskú základňu.

Princíp spočíva v tom, že vyberieme základné komodity. Teraz ma napadá mlieko, maslo, ryža, múka, dusená šunka, párky, balená voda, toaletný papier… Na týchto produktoch by bola grafika klubu z danej lokality, ktoré by si mohli fanúšikovia klubu kúpiť. Na tieto produkty by bola o niečo navýšená cena. To navýšenie by išlo klubu. V daniach sa moc nevyznám, tak neviem povedať, že keby bolo napríklad mlieko o 5 centov drahšie, že koľko by reálne z tých 5 centov prišlo na účet klubu. Tu ma napadá, že by mohli páni zo zväzu jednať s vládou SR o oslobodení výťažku od daní. Ako podpora športu. Teraz ide všetko. Neviem prečo by mal štát inkasovať za to, že sa niekto rozhodne úmyselne si kúpiť niečo drahšie pre dobrú vec. Cirkev tiež asi nezdaňuje dary. Tiež neviem odhadnúť či sa zvýšia náklady na balenie tovaru z K-produktu na klubový produkt. Možno aj nie.

Spravím teraz príklad navýšenia a príklad spotreby našej domácnosti ako by to mohlo vyzerať.

Navýšenie:

Mlieko 1liter – 5 centov

Maslo 250g – 30 centov

Ryža 1kg – 15 centov

Múka 1kg – 5 centov

Dusená šunka 1kg – 1,2 eura

Párky 1kg – 0.7 eura

Balená voda 1,5 litra – 4 centy

Toaletný papier bal. 10ks – 50 centov

Naša mesačná spotreba cca. 20x mlieka 1liter, 6x maslo 250g, 4x ryža 1kg, 5x múky 1kg, 2x dusená šunka 1kg, 2x párky 1kg, 12x balená voda 1,5 litra, 2x toaletný papier bal. 10ks.

Výsledok 8,93 eura. Naša domácnosť by podporila svoj klub sumou 8,93 eura za mesiac, ak by sa do toho zapojilo v priemerne za mesiac 1000 fanúšikov je to suma 8930 eur a ročne by to bolo 107160 eur. Na naše pomery pekný peniaz.

Osväta by bola na klube a potravinovom reťazci. Myslím si, že by na tom profitoval aj daný reťazec. Tento projekt by bol dlhodobý, a najlepšie keby boli fanúšikovia pravidelne informovaní o sume, možno by boli tou sumou motivovaní.

Predstavme si o akej sume by sme sa bavil v prípade HC Slovan Bratislava pri ich fanúšikovskej základni a siedmich predajniach K-Landu v BA, po jednej v Senci, Malackách a Šamoríne. V prípade HC Košice tri predajne K-Landu, v prípade HK Dukla Trenčín štyri predajne Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, podľa mňa tam všade majú fanúšikov. V prípade HC Banská Bystrica dve predajne plus jedna v Brezne. Michalovce dve predajne K-Landu, plus Humenné a Vranov nad Topľou. Poprad dve predajne. Nitra, Zvolen, Nové Zámky, Liptovský Mikuláš po jednej predajni a Detva momentálne K-Land nemá. Inak v TT máme dva 😉.

Tajný sen športového fanúšika: Keď je na všetko, možno by sa aj deťom podmienky na športovanie dali spraviť.

29.11.2021

Dávno som nič nenapísal, ale posledné výkriky politikov mi nedajú nereagovať. Začalo to Igorovou víziou, aby si deti plnili sny, väčšou podporou krúžkov. Budem písať o tých športových, inšpirovalo ma k tomu to, že zrazu je na všetko. Miliarda tam, pol miliardy sem atď. Jeden pán poslanec nám raz do klubu poslal „neodolateľnú“ ponuku na trénovanie našich [...]

Tajný sen športového fanúšika: Ďalšia katastrofa v slovenskom športe

08.12.2020

Na začiatku článku chcem napísať, že viem aká je situácia na Slovensku, ale keďže sa buduje aj v tejto ťažkej dobe, tak mi nedá nereagovať. V Banskej Bystrici získali ďalší rok navyše na prípravu „veľkého“ športového sviatku. Takže získali čas na to aby mohli niečo pekné vybudovať. Namiesto toho idú opäť vrážať peniaze do starej stodoly, ktorá [...]

Sagan sa opäť ubránil ataku súpera a opäť ho potrestali.

09.09.2020

Van Aert si povedal, že najlepšia obrana je útok. Chudáčik sa v cieli posťažoval, ako držal líniu a Sagan doňho vrazil. A vyšlo mu to, ako Cavendishovi pred troma rokmi. Pozrel som si video „zopár krát“ a jedine čo som videl je, že zatváral Saganovi cestu. Je to vidieť podľa bielej čiary na ceste. Nebyť Saganovej obrannej reakcie mohol dopadnúť, ako Jakobsen v [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 13166x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie