Založ si blog

Tajný sen športového fanúšika: podpora klubu nákupom základných potravín a potrieb ♥️🖤

Túto myšlienku mám už dávnejšie. Teraz ju oprášim kvôli ťažkým časom v športe. Možno sa jej niekto chytí, najlepšie p. Drobný a p. Citrón 😊. Príklad dám opäť na hokeji a ich reklamnému partnerovi K-Land, ale určite sa to dá aplikovať pri všetkých športoch a reťazcoch. Dôležité je mať dobrú fanúšikovskú základňu.

Princíp spočíva v tom, že vyberieme základné komodity. Teraz ma napadá mlieko, maslo, ryža, múka, dusená šunka, párky, balená voda, toaletný papier… Na týchto produktoch by bola grafika klubu z danej lokality, ktoré by si mohli fanúšikovia klubu kúpiť. Na tieto produkty by bola o niečo navýšená cena. To navýšenie by išlo klubu. V daniach sa moc nevyznám, tak neviem povedať, že keby bolo napríklad mlieko o 5 centov drahšie, že koľko by reálne z tých 5 centov prišlo na účet klubu. Tu ma napadá, že by mohli páni zo zväzu jednať s vládou SR o oslobodení výťažku od daní. Ako podpora športu. Teraz ide všetko. Neviem prečo by mal štát inkasovať za to, že sa niekto rozhodne úmyselne si kúpiť niečo drahšie pre dobrú vec. Cirkev tiež asi nezdaňuje dary. Tiež neviem odhadnúť či sa zvýšia náklady na balenie tovaru z K-produktu na klubový produkt. Možno aj nie.

Spravím teraz príklad navýšenia a príklad spotreby našej domácnosti ako by to mohlo vyzerať.

Navýšenie:

Mlieko 1liter – 5 centov

Maslo 250g – 30 centov

Ryža 1kg – 15 centov

Múka 1kg – 5 centov

Dusená šunka 1kg – 1,2 eura

Párky 1kg – 0.7 eura

Balená voda 1,5 litra – 4 centy

Toaletný papier bal. 10ks – 50 centov

Naša mesačná spotreba cca. 20x mlieka 1liter, 6x maslo 250g, 4x ryža 1kg, 5x múky 1kg, 2x dusená šunka 1kg, 2x párky 1kg, 12x balená voda 1,5 litra, 2x toaletný papier bal. 10ks.

Výsledok 8,93 eura. Naša domácnosť by podporila svoj klub sumou 8,93 eura za mesiac, ak by sa do toho zapojilo v priemerne za mesiac 1000 fanúšikov je to suma 8930 eur a ročne by to bolo 107160 eur. Na naše pomery pekný peniaz.

Osväta by bola na klube a potravinovom reťazci. Myslím si, že by na tom profitoval aj daný reťazec. Tento projekt by bol dlhodobý, a najlepšie keby boli fanúšikovia pravidelne informovaní o sume, možno by boli tou sumou motivovaní.

Predstavme si o akej sume by sme sa bavil v prípade HC Slovan Bratislava pri ich fanúšikovskej základni a siedmich predajniach K-Landu v BA, po jednej v Senci, Malackách a Šamoríne. V prípade HC Košice tri predajne K-Landu, v prípade HK Dukla Trenčín štyri predajne Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Dubnica nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, podľa mňa tam všade majú fanúšikov. V prípade HC Banská Bystrica dve predajne plus jedna v Brezne. Michalovce dve predajne K-Landu, plus Humenné a Vranov nad Topľou. Poprad dve predajne. Nitra, Zvolen, Nové Zámky, Liptovský Mikuláš po jednej predajni a Detva momentálne K-Land nemá. Inak v TT máme dva 😉.

Tajný sen športového fanúšika: Keď je na všetko, možno by sa aj deťom podmienky na športovanie dali spraviť.

29.11.2021

Dávno som nič nenapísal, ale posledné výkriky politikov mi nedajú nereagovať. Začalo to Igorovou víziou, aby si deti plnili sny, väčšou podporou krúžkov. Budem písať o tých športových, inšpirovalo ma k tomu to, že zrazu je na všetko. Miliarda tam, pol miliardy sem atď. Jeden pán poslanec nám raz do klubu poslal „neodolateľnú“ ponuku na trénovanie našich [...]

Tajný sen športového fanúšika: Ďalšia katastrofa v slovenskom športe

08.12.2020

Na začiatku článku chcem napísať, že viem aká je situácia na Slovensku, ale keďže sa buduje aj v tejto ťažkej dobe, tak mi nedá nereagovať. V Banskej Bystrici získali ďalší rok navyše na prípravu „veľkého“ športového sviatku. Takže získali čas na to aby mohli niečo pekné vybudovať. Namiesto toho idú opäť vrážať peniaze do starej stodoly, ktorá [...]

Sagan sa opäť ubránil ataku súpera a opäť ho potrestali.

09.09.2020

Van Aert si povedal, že najlepšia obrana je útok. Chudáčik sa v cieli posťažoval, ako držal líniu a Sagan doňho vrazil. A vyšlo mu to, ako Cavendishovi pred troma rokmi. Pozrel som si video „zopár krát“ a jedine čo som videl je, že zatváral Saganovi cestu. Je to vidieť podľa bielej čiary na ceste. Nebyť Saganovej obrannej reakcie mohol dopadnúť, ako Jakobsen v [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 12818x
Priemerná čítanosť článkov: 2136x

Autor blogu

Kategórie