Založ si blog

Tajný sen športového fanúšika: Ďalšia katastrofa v slovenskom športe

Na začiatku článku chcem napísať, že viem aká je situácia na Slovensku, ale keďže sa buduje aj v tejto ťažkej dobe, tak mi nedá nereagovať.

V Banskej Bystrici získali ďalší rok navyše na prípravu „veľkého“ športového sviatku. Takže získali čas na to aby mohli niečo pekné vybudovať. Namiesto toho idú opäť vrážať peniaze do starej stodoly, ktorá slúži od roku 1966! Asi je problém len tak zbúrať tento starý štadión (niekde som sa dočítal, že to je technická pamiatka), ale v tom prípade by sa napríklad dal použiť ako parkovací dom pre novú halu.

Dávnejšie som sa dočítal o projekte multifunkčnej haly pre 4000 divákov (neskôr to skresali na 3000). Multifunkčnej, ale bez možnosti hrať v nej hokej. Tak neviem, aká je to potom multifunkčná hala. V tom prípade už jednu multifunkčnú halu s menšou kapacitou v Banskej Bystrici majú, na štiavničkách, ktorá kapacitne postačuje pre kluby, ktoré v meste hrávajú. A na tréningový proces detí stačilo vybudovať telocvične nie halu pre 3-4 tisíc ľudí, lebo aj to bol argument na výstavbu. Ale poďme k veci. Keď som si prečítal o tej zamýšľanej multifunkčnej hale, tak som dúfal, že niekoho napadne navrhnúť hraciu plochu predĺžiť o 10 metrov, kvôli hokeju. Aby barani získali dôstojný stánok a Slovensko ďalšiu možnosť pre reprezentácie všetkých halových športov. Nestane sa, ide sa zas vrážať do starého štadiónu.

V Košiciach sa mala kvôli tomuto podujatiu stavať hala pre 5000 divákov s otváracou strechou pre tenistov plus tréningové centrum. Prečo sa aj tá dotácia pre tenistov o ktorej sa písalo nepresunula do Banskej Bystrice? Prečo sa aspoň raz všetky zväzy nedohodnú na jednom spoločnom projekte, ktorý by pomohol mať Slovensku ďalšiu peknú halu v inom meste, ako v Bratislave a Košiciach? Doteraz nechápem načo by bola Košiciam ďalšia hala, keď majú Steel arénu v ktorej sa mimochodom hral aj tenis (FED cup Slovensko – Srbsko, pre mňa nezabudnuteľný zápas Cibulková – Jankovičová). Či sa potrebuje každý zväz hrať na svojom piesočku? Podľa mňa tu píšem o multifunkčnej hale v ktorej môžu hrať všetci, aj keby patrila mestu Banská Bystrica. Nezabúdajme aj na kultúrne podujatia, ktoré sa v takej hale môžu organizovať.

Páni politici a pani političky nedá sa vytvoriť fond na vybudovanie kultúrno-športovej infraštruktúry v krajských mestách z fondu obnovy? Áno, je treba aj inde budovať, ale na to môžu byť zas iné fondy. Máme rok 2020, tak sa tak aj správajme a nevrážajme do niečoho, čo malo byť už dávno zbúrané.

Tajný sen športového fanúšika: Keď je na všetko, možno by sa aj deťom podmienky na športovanie dali spraviť.

29.11.2021

Dávno som nič nenapísal, ale posledné výkriky politikov mi nedajú nereagovať. Začalo to Igorovou víziou, aby si deti plnili sny, väčšou podporou krúžkov. Budem písať o tých športových, inšpirovalo ma k tomu to, že zrazu je na všetko. Miliarda tam, pol miliardy sem atď. Jeden pán poslanec nám raz do klubu poslal „neodolateľnú“ ponuku na trénovanie našich [...]

Sagan sa opäť ubránil ataku súpera a opäť ho potrestali.

09.09.2020

Van Aert si povedal, že najlepšia obrana je útok. Chudáčik sa v cieli posťažoval, ako držal líniu a Sagan doňho vrazil. A vyšlo mu to, ako Cavendishovi pred troma rokmi. Pozrel som si video „zopár krát“ a jedine čo som videl je, že zatváral Saganovi cestu. Je to vidieť podľa bielej čiary na ceste. Nebyť Saganovej obrannej reakcie mohol dopadnúť, ako Jakobsen v [...]

Tajný sen športového fanúšika: futbalový pohár V4

02.04.2020

Dnes by som sa chcel venovať futbalu. Vďaka posledným rokom je to šport s najlepšie vybudovanou infraštruktúrou na slovensku, v porovnaní s inými športmi parádnou. Ako by sa dali lepšie využiť tie pekné nové aj staršie štadióny v Bratislave, Trnave, Dunajskej Strede, Žiline, Nitre, Ružomberoku, Senici dúfam že čoskoro v Trenčíne a v Košiciach( tam až keď postúpia do [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 13167x
Priemerná čítanosť článkov: 2195x

Autor blogu

Kategórie