Založ si blog

Tajný sen športového fanúšika: Ďalšia katastrofa v slovenskom športe

Na začiatku článku chcem napísať, že viem aká je situácia na Slovensku, ale keďže sa buduje aj v tejto ťažkej dobe, tak mi nedá nereagovať.

V Banskej Bystrici získali ďalší rok navyše na prípravu „veľkého“ športového sviatku. Takže získali čas na to aby mohli niečo pekné vybudovať. Namiesto toho idú opäť vrážať peniaze do starej stodoly, ktorá slúži od roku 1966! Asi je problém len tak zbúrať tento starý štadión (niekde som sa dočítal, že to je technická pamiatka), ale v tom prípade by sa napríklad dal použiť ako parkovací dom pre novú halu.

Dávnejšie som sa dočítal o projekte multifunkčnej haly pre 4000 divákov (neskôr to skresali na 3000). Multifunkčnej, ale bez možnosti hrať v nej hokej. Tak neviem, aká je to potom multifunkčná hala. V tom prípade už jednu multifunkčnú halu s menšou kapacitou v Banskej Bystrici majú, na štiavničkách, ktorá kapacitne postačuje pre kluby, ktoré v meste hrávajú. A na tréningový proces detí stačilo vybudovať telocvične nie halu pre 3-4 tisíc ľudí, lebo aj to bol argument na výstavbu. Ale poďme k veci. Keď som si prečítal o tej zamýšľanej multifunkčnej hale, tak som dúfal, že niekoho napadne navrhnúť hraciu plochu predĺžiť o 10 metrov, kvôli hokeju. Aby barani získali dôstojný stánok a Slovensko ďalšiu možnosť pre reprezentácie všetkých halových športov. Nestane sa, ide sa zas vrážať do starého štadiónu.

V Košiciach sa mala kvôli tomuto podujatiu stavať hala pre 5000 divákov s otváracou strechou pre tenistov plus tréningové centrum. Prečo sa aj tá dotácia pre tenistov o ktorej sa písalo nepresunula do Banskej Bystrice? Prečo sa aspoň raz všetky zväzy nedohodnú na jednom spoločnom projekte, ktorý by pomohol mať Slovensku ďalšiu peknú halu v inom meste, ako v Bratislave a Košiciach? Doteraz nechápem načo by bola Košiciam ďalšia hala, keď majú Steel arénu v ktorej sa mimochodom hral aj tenis (FED cup Slovensko – Srbsko, pre mňa nezabudnuteľný zápas Cibulková – Jankovičová). Či sa potrebuje každý zväz hrať na svojom piesočku? Podľa mňa tu píšem o multifunkčnej hale v ktorej môžu hrať všetci, aj keby patrila mestu Banská Bystrica. Nezabúdajme aj na kultúrne podujatia, ktoré sa v takej hale môžu organizovať.

Páni politici a pani političky nedá sa vytvoriť fond na vybudovanie kultúrno-športovej infraštruktúry v krajských mestách z fondu obnovy? Áno, je treba aj inde budovať, ale na to môžu byť zas iné fondy. Máme rok 2020, tak sa tak aj správajme a nevrážajme do niečoho, čo malo byť už dávno zbúrané.

Rodinný balíček a podielové dane.

14.04.2023

Keď som minulý rok počul kričať tú kopu „odborníkov“ o tom aká katastrofa bude rodinný balíček na rozpočty miest a obcí, tak som bol zvedavý na realitu v tomto roku. Trošku som sa nudil, tak som nudu zabil hľadaním dostupných dát a na stránke finančnej správy som našiel toto(foto pod článkom). Keď si porovnáme január 22 a január 23, kde ešte asi nieje [...]

Tajný sen športového fanúšika: Keď je na všetko, možno by sa aj deťom podmienky na športovanie dali spraviť.

29.11.2021

Dávno som nič nenapísal, ale posledné výkriky politikov mi nedajú nereagovať. Začalo to Igorovou víziou, aby si deti plnili sny, väčšou podporou krúžkov. Budem písať o tých športových, inšpirovalo ma k tomu to, že zrazu je na všetko. Miliarda tam, pol miliardy sem atď. Jeden pán poslanec nám raz do klubu poslal „neodolateľnú“ ponuku na trénovanie našich [...]

Sagan sa opäť ubránil ataku súpera a opäť ho potrestali.

09.09.2020

Van Aert si povedal, že najlepšia obrana je útok. Chudáčik sa v cieli posťažoval, ako držal líniu a Sagan doňho vrazil. A vyšlo mu to, ako Cavendishovi pred troma rokmi. Pozrel som si video „zopár krát“ a jedine čo som videl je, že zatváral Saganovi cestu. Je to vidieť podľa bielej čiary na ceste. Nebyť Saganovej obrannej reakcie mohol dopadnúť, ako Jakobsen v [...]

Ľuboš Blaha / Ladislav Kamenický / Robert Fico /Richard Takáč /

OĽaNO ani SaS nepodporia mimoriadnu schôdzu Smeru. Hlas sa zúčastní a podporí ju

08.06.2023 16:04

Smer chce rokovať o téme prípadného neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Rusi v ostreľovanom Šebekine panikária a utekajú. Moskva odvracia pohľad, začína sa rabovať

08.06.2023 13:28

Priame výpovede ľudí z ruského mesta v Belgorodskej oblasti.

Mantis

Nemci darovali Slovensku systémy Mantis. Posilnia ochranu hranice s Ukrajinou

08.06.2023 13:23

Prvý z týchto systémov bude dodaný v rozsahu niekoľkých týždňov.

mimoriadna schôdza, Peter Pellegrini

Migračné kvóty opäť spôsobujú rozruch. Pellegrini vyzval Šimka, aby nemenil kurz

08.06.2023 13:05, aktualizované: 16:12

Pellegrini na tlačovej konferencii tvrdil, že v Bruseli chcú vrátiť povinné prerozdeľovanie migrantov. Úrad vlády však takéto tvrdenia vyvrátil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 14600x
Priemerná čítanosť článkov: 2086x

Autor blogu

Kategórie