Založ si blog

Tajný sen športového fanúšika: futbalový pohár V4

Dnes by som sa chcel venovať futbalu. Vďaka posledným rokom je to šport s najlepšie vybudovanou infraštruktúrou na slovensku, v porovnaní s inými športmi parádnou. Ako by sa dali lepšie využiť tie pekné nové aj staršie štadióny v Bratislave, Trnave, Dunajskej Strede, Žiline, Nitre, Ružomberoku, Senici dúfam že čoskoro v Trenčíne a v Košiciach( tam až keď postúpia do ligy). V slovenskej lige sa moc nenapĺňajú česť výnimkám Dunajská Streda, Bratislava, Trnava, ale v Trnave a Bratislave by to mohlo byť určite lepšie. Rozmýšľal som ako prilákať ľudí na štadión v hojnejšom počte na kvalitnejších súperov, čím by si finančne polepšili kluby. Napadla mi konfrontácia klubov z krajín V4. Na jar sa v drvivej väčšine v európskych pohároch nenachádzajú kluby z V4, čo by sa mohlo využiť na konfrontáciu klubov z týchto krajín. Prvé štyri kluby z každej krajiny, nejakým kľúčom rozlosovať, aby sa stretli kluby z jednej krajiny až v semifinále. Hralo by sa osemfinále, štvrťfinále, semifinále, finále, doma vonku pohárovo.

Keď si spomeniem na tie fotenia prezidentov alebo premiérov po zasadnutí V4, viem si predstaviť, že by sa tam mohli stretnúť aj s prezidentmi jednotlivých futbalových zväzov a politici by mohli podporiť nejakú dohodu, možno aj finančne podporiť prvý ročník. Druhý by si možno už na seba dokázal zarobiť, nejaká reklama, TV práva a možno by to fungovalo. Trh by bol veľký. Keby strašne chceli mohli by sa dohodnúť na nejakej futbalovej únii V4, ktorá by ten pohár zastrešovala a mohla by vyjednať s UEFU nejakú miestenku v pohárovej Európe pre víťaza pohára V4.

Dám príklad keby dokázali dať po jednom milióne ako by to mohlo vyzerať.

Prvé kolo 16 mužstiev po 70 000 eur.

Štvrťfinále 8 mužstiev po 115 000 eur.

Semifinále 4 mužstvá po 200 000 eur.

Finále 2 mužstvá po 350 000 eur.

Víťaz 460 000 eur.

Plus vstupné. Minimálne jeden domáci zápas, maximálne štyri s kvalitnými súpermi. Minimálne 70 000 eur plus vstupné z jedného zápasu, maximálne 1 195 000 eur plus vstupné zo štyroch zápasov. Spojme sa pre futbal aj s Čechmi, Maďarmi a Poliakmi.

Už len aby bolo štastlivo po korone.

Tajný sen športového fanúšika: Keď je na všetko, možno by sa aj deťom podmienky na športovanie dali spraviť.

29.11.2021

Dávno som nič nenapísal, ale posledné výkriky politikov mi nedajú nereagovať. Začalo to Igorovou víziou, aby si deti plnili sny, väčšou podporou krúžkov. Budem písať o tých športových, inšpirovalo ma k tomu to, že zrazu je na všetko. Miliarda tam, pol miliardy sem atď. Jeden pán poslanec nám raz do klubu poslal „neodolateľnú“ ponuku na trénovanie našich [...]

Tajný sen športového fanúšika: Ďalšia katastrofa v slovenskom športe

08.12.2020

Na začiatku článku chcem napísať, že viem aká je situácia na Slovensku, ale keďže sa buduje aj v tejto ťažkej dobe, tak mi nedá nereagovať. V Banskej Bystrici získali ďalší rok navyše na prípravu „veľkého“ športového sviatku. Takže získali čas na to aby mohli niečo pekné vybudovať. Namiesto toho idú opäť vrážať peniaze do starej stodoly, ktorá [...]

Sagan sa opäť ubránil ataku súpera a opäť ho potrestali.

09.09.2020

Van Aert si povedal, že najlepšia obrana je útok. Chudáčik sa v cieli posťažoval, ako držal líniu a Sagan doňho vrazil. A vyšlo mu to, ako Cavendishovi pred troma rokmi. Pozrel som si video „zopár krát“ a jedine čo som videl je, že zatváral Saganovi cestu. Je to vidieť podľa bielej čiary na ceste. Nebyť Saganovej obrannej reakcie mohol dopadnúť, ako Jakobsen v [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 13179x
Priemerná čítanosť článkov: 2197x

Autor blogu

Kategórie