Založ si blog

Rodinný balíček a podielové dane.

Keď som minulý rok počul kričať tú kopu „odborníkov“ o tom aká katastrofa bude rodinný balíček na rozpočty miest a obcí, tak som bol zvedavý na realitu v tomto roku.

Trošku som sa nudil, tak som nudu zabil hľadaním dostupných dát a na stránke finančnej správy som našiel toto(foto pod článkom). Keď si porovnáme január 22 a január 23, kde ešte asi nieje januárové zvýšenie daňového bonusu, tak je tam navýšenie o 34 146 701€, čo je o 12.2% viac oproti predošlému roku. Ďalej, keď si porovnáme február 22 a február 23, kde by malo byť vidieť aj januárové zvýšenie daňového bonusu, tak tam je navýšenie o 47 000 723€, čo je o 19,6% viac oproti predošlému roku a nakoniec, keď si porovnáme marec 22 a marec 23, tak tam je navýšenie o 11 329 739€, čo je o 5,2% viac oproti predošlému roku.

Čo k tomu dodať, akurát to, že v poslednom čase nepočujem žiadneho primátora alebo starostu vyplakávať. Asi zbadali realitu, ku ktorej treba prirátať kompenzácie, ktoré dostali alebo dostanú za zvýšené ceny energií a zvýšenie miestnych polatkov, ktoré niektorí zvyšovali, lebo čakali nižšie podielové dane.

Možno sa im tie čierne scenáre splnia v nasledujúcich mesiacoch, ale na konci tohto všetkého som rád,  že tie dane v podobe daňového bonusu miniem ja a nie nejaký úradnícky plačko, čo plače popredu.

 

Tajný sen športového fanúšika: Keď je na všetko, možno by sa aj deťom podmienky na športovanie dali spraviť.

29.11.2021

Dávno som nič nenapísal, ale posledné výkriky politikov mi nedajú nereagovať. Začalo to Igorovou víziou, aby si deti plnili sny, väčšou podporou krúžkov. Budem písať o tých športových, inšpirovalo ma k tomu to, že zrazu je na všetko. Miliarda tam, pol miliardy sem atď. Jeden pán poslanec nám raz do klubu poslal „neodolateľnú“ ponuku na trénovanie našich [...]

Tajný sen športového fanúšika: Ďalšia katastrofa v slovenskom športe

08.12.2020

Na začiatku článku chcem napísať, že viem aká je situácia na Slovensku, ale keďže sa buduje aj v tejto ťažkej dobe, tak mi nedá nereagovať. V Banskej Bystrici získali ďalší rok navyše na prípravu „veľkého“ športového sviatku. Takže získali čas na to aby mohli niečo pekné vybudovať. Namiesto toho idú opäť vrážať peniaze do starej stodoly, ktorá [...]

Sagan sa opäť ubránil ataku súpera a opäť ho potrestali.

09.09.2020

Van Aert si povedal, že najlepšia obrana je útok. Chudáčik sa v cieli posťažoval, ako držal líniu a Sagan doňho vrazil. A vyšlo mu to, ako Cavendishovi pred troma rokmi. Pozrel som si video „zopár krát“ a jedine čo som videl je, že zatváral Saganovi cestu. Je to vidieť podľa bielej čiary na ceste. Nebyť Saganovej obrannej reakcie mohol dopadnúť, ako Jakobsen v [...]

Hanssen

Bývalý agent FBI Hanssen, ktorý donášal Rusom i Sovietom, zomrel vo väznici

06.06.2023 07:02

Na oplátku dostal z Kremľa 1,4 milióna dolárov a diamanty.

Kachovka

ONLINE: Rusi odpálili Kachovskú priehradu, Ukrajina začala s evakuáciou

06.06.2023 06:00, aktualizované: 06:52

Ukrajinské jednotky zvýšili svoju bojovú aktivitu, Kyjev však o ofenzíve zatiaľ nehovorí. Rusko tvrdí, že odráža útoky. Opäť sa bojuje o Bachmut.

Michal Palkovič

Palkovič prosí Pentu, aby nerobila negatívnu reklamu VšZP. Ani zdravotníkom by nemali platiť priveľa

06.06.2023 06:00

Penta tvrdila, že VŠZP diskriminuje svojich poistencov. Poisťovňa tvrdí, že Bory sú schopné poskytnúť starostlivosť len na „úrovni mestskej polikliniky“.

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 14592x
Priemerná čítanosť článkov: 2085x

Autor blogu

Kategórie